Śrubowe

Seria EBS / FBS

Efektywność dmuchaw zdefiniowana na nowo

Dla wirników dmuchaw śrubowych serii EBS i FBS firma KAESER KOMPRESSOREN zastosowała opatentowany i sprawdzony już wcześniej w sprężarkach śrubowych profil SIGMA. Dlatego hasło „więcej sprężonego powietrza, przy niższym zużyciu energii“ ma teraz zastosowanie również w przypadku tych urządzeń. Dmuchawy śrubowe serii EBS i FBS charakteryzują się nowoczesnym wyglądem. Blok dmuchawy wraz z mechanicznymi i elektrycznymi podzespołami tworzy wydajną i energooszczędną jednostkę, gotową do pracy zaraz po podłączeniu.

Efektywność

W porównaniu z tradycyjnymi dmuchawami walcowymi, dmuchawy śrubowe KAESER KOMPRESSOREN pobierają dokładnie o 35% mniej energii elektrycznej. Również na tle innych dmuchaw śrubowych wykazują znaczne oszczędności energii. Połączenie bloku dmuchawy z profilem SIGMA, a także zastosowanie optymalizowanych przepływowo elementów, efektywnego przeniesienia mocy i podzespołów zasilania o wysokim współczynniku skuteczności, skutkuje wysoką wydajnością, gwarantowaną przez KAESER KOMPRESSOREN w wąskich tolerancjach normy ISO 1217.

Natychmiastowa dostawa powietrza

Po podłączeniu do sieci zasilania elektrycznego i sieci pneumatycznej dmuchawy śrubowe KAESER KOMPRESSOREN są od razu gotowe do pracy. Napełnienie olejem, naciągnięcie pasków, dopasowanie silnika, podłączenie odpowiedniej przetwornicy częstotliwości, oprogramowanie i okablowanie zgodne z Dyrektywą o kompatybilności elektromagnetycznej, wykonanie dokumentacji, a wreszcie odbiór zgodny z CE i wyżej wymienioną dyrektywą... to wszystko wykonał już producent. Kompletne, certyfikowane urządzenia realnie oszczędzają koszty i czas oraz gwarantują wieloletnią, pewną pracę.

Gwarantowane parametry

Przewidywane oszczędności w pracy dmuchawy są osiągane, gdyż KAESER KOMPRESSOREN podaje całkowity pobór mocy oraz wydajność efektywną zgodnie z ISO 1217 zał. C wzg. E.

Chłodne i ciche

Konstrukcja dmuchaw śrubowych KAESER KOMPRESSOREN utrzymuje stan równowagi pomiędzy możliwie najlepszym tłumieniem hałasu pochodzącego z obudowy i układu roboczego, a optymalnym chłodzeniem bloku wraz z silnikiem i zasysanym powietrzem. Przede wszystkim do perfekcji została doprowadzona redukcja hałasu pochodzącego z przenoszonych do przyłączonego orurowania pulsacji sprężonego powietrza.

Długotrwała niezawodność

Firma KAESER KOMPRESSOREN, znana na całym świecie ze swojej jakości, ręczy za dostępność i niezawodność urządzeń, zarówno w zakresie projektu, jak i wykonania. Można tu wymienić między innymi mocne łożyska wirników, solidną transmisję napędu, silniki dobrane do zastosowania, odporną na odkształcenia obudowę wyciszającą, z dopasowanym obiegiem chłodzącym czy sterowanie SIGMA CONTROL 2 zapewniające efektywną pracę.

Niskie koszty całkowite (LCC)

Większość całkowitych kosztów eksploatacji urządzenia (tzw. Life Cycle Cost – LCC) stanowią koszty energii elektrycznej wynoszące aż do 80%. Dmuchawy śrubowe KAESER KOMPRESSOREN dzięki doskonałej sprawności energetycznej dopasowują się do tych wymagań. Ponadto w całkowitych kosztach eksploatacji urządzenia należy uwzględnić wydatki na uruchomienie, obsługę i prace konserwacyjne. Dlatego dla obniżenia ich istotna jest możliwie najwyższa dostępności urządzenia, którą gwarantuje szybki serwis i zaopatrzenie w części zamienne.

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas!

WALTHER URBAN Spółka Jawna

ul. Łukowska 31/62

04-133 Warszawa

Rok założenia: 1991

biuro@walther.pl

tel.: 603 766 606

NIP: 527-02-02-213   

Certyfikat nr 19-20022007/0308/FIDIC

Formularz kontaktowy

  Help