O NAS

W początkowym okresie, jako WALTHER Przedsiębiorstwo Przedstawicielsko-Handlowe Sp. z o.o., działalność swoją ograniczała do reprezentowania firm zagranicznych w dziedzinach związanych z oczyszczalniami ścieków (AWATEC Abwassertechnik AG, KAH Schumacher Umwelt- und Trenntechnik GmbH, HV-Turbo AS), z systemami usuwania i selekcji odpadów stałych (KLIKO Entsorgungssysteme GmbH, Schörling AG) oraz z technikami filtracyjnymi (DELBAG Luftfilter GEA AG, Schumacher GmbH) - wraz ze wsparciem technicznym oraz logistycznym.

Od roku 1995 rozszerzyliśmy swoją działalność o projektowanie (kilkadziesiąt zaprojektowanych systemów napowietrzania ścieków oraz kilkanaście oczyszczalni - m.in. w Dębe-Orzechowo), kompletacje dostaw wraz montażem i uruchomieniem oraz opracowywanie ekspertyz (np. dla F-my Hellmut Geiger GmbH & Co. KG). Wówczas przekształciliśmy się w WALTHER Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Sp. z  o.o. ściśle współpracując ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce oraz za granicą (Politechniki w Darmstadt oraz Hannoverze).

Bliska współpraca z najlepszymi światowymi i rodzimymi firmami oraz uczelniami zaowocowała powstaniem naszego własnego autorskiego systemu elastycznego drobnopęcherzykowego napowietrzania w oczyszczalniach ścieków. Wartym podkreślenia jest to, iż pracownicy zatrudnieni w naszej Firmie brali aktywny udział przy projektowaniu, wyposażaniu i uruchamianiu systemów napowietrzania - większości największych polskich oczyszczalni ścieków.

Firma WALTHER URBAN spełnia również rolę cenionego, skutecznego i odpowiedzialnego Doradcy/ Konsultanta czołowych polskich i zagranicznych firm budowlanych i montażowych. A także zajmuje się kojarzeniem inwestorów polskich i zagranicznych.
W zakresie filtracji cieczy i gazów byliśmy i jesteśmy dostawcą systemów filtracyjnych dla zakładów chemicznych i azotowych ze szczególnym uwzględnieniem filtracji mieszanin gazowych.

W lipcu 2012 roku przekształciliśmy się w WALTHER URBAN Spółka Jawna jako kontynuator historii, osiągnięć i wszystkich zobowiązań od lutego 1991 roku.

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas!

WALTHER URBAN Spółka Jawna

ul. Łukowska 31/62

04-133 Warszawa

Rok założenia: 1991

biuro@walther.pl

tel.: 603 766 606

NIP: 527-02-02-213   

Certyfikat nr 19-20022007/0308/FIDIC

Formularz kontaktowy

  Help